Menu szybkiego dostępu

Wpisz szukane hasło

Systemy Sieciowe

Każda firma, nie tylko do prawidłowego działania, ale przede wszystkim do rozwoju potrzebuje sprawnie i bezawaryjnie działającej infrastruktury sieciowej. Pojęcie infrastruktury sieciowej obejmuje serwery wraz z siecią lokalną, routery i łącza zapewniające nieprzerwany dostęp do Internetu jak również systemy monitorujące działanie wszelkich urządzeń sieciowych.

Istotną rolę w całym systemie informatycznym odgrywa także szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Poczynając od tzw. „zapór ogniowych” stanowiących pierwszą linię obrony przed atakami, poprzez systemy wykrywania włamań i ich zapobieganiu (IDS/IPS), na Polityce Bezpieczeństwa Informacji kończąc.

Rozumiejąc Państwa potrzeby w tym zakresie, dajemy wam możliwość wykorzystania wiedzy i umiejętności naszych specjalistów przy planowaniu i wdrażaniu kompleksowych usług sieciowych w Państwa firmie jak również przy późniejszym monitoringu dostępności tych usług.

Monitoring usług i urządzeń

Wychodząc z założenia, że dobry administrator jako pierwszy powinien być powiadamiany o problemach z siecią lub infrastrukturą sieciową i to niezależnie od tego czy akurat pracuje przy serwerach czy też spędza urlop na Barbados, proponujemy naszym klientom system monitorujący dostępność wszelkich usług sieciowych. Pozwala to na wczesne wykrycie usterek i anomalii w działaniu systemu informatycznego co z kolei przekłada się na skrócenie czasu przestoju systemu a często dzięki odpowiedniej reakcji, całkowicie zapobiega takim przestojom.

Oferowany przez nas system monitorowania zapewnia:

  • monitorowanie usług sieciowych (SMTP, POP3, http, ICMP, SNMP, FTP, SSH)
  • monitorowanie użycia zasobów systemowych (procesora, pamięci, dysku) w większości sieciowych systemów operacyjnych
  • powiadamianie w razie wykrycia problemów

Serwerowe systemy operacyjne

Jako Silver Partner firmy Microsoft dysponujemy kadrą certyfikowanych specjalistów z dogłębną wiedzą na temat serwerowych systemów Windows poczynając od wersji 2000 a na najnowszej wersji 2008 R2 kończąc.

Zapewniamy nie tylko instalację i konfigurację samego systemu Windows Server, ale również pomagamy Państwu przy doborze odpowiedniego sprzętu w zależności od stawianych wymagań wydajności. Prowadzimy również opiekę nad Państwa serwerami pomagając wam w bezawaryjnym prowadzeniu działalności.

Oferujemy również usługi związane z systemami operacyjnymi z rodziny Linux. Zajmujemy się instalacją, konfiguracją oraz opieką serwerów plików, www, pocztowych, DNS, FTP oraz serwerów usługi pozwalającej na przechowywanie danych w chmurze.

Urządzenia sieciowe

W dobie wszechogarniającego nas Internetu i dbałości o nieprzerwany dostęp do niego, osoby zarządzające sieciami komputerowymi często dochodzą do wniosku, iż wykorzystywanie do tego celu tylko jednego łącza jest niewystarczającym rozwiązaniem.

Konieczność posiadania dwóch lub więcej niezależnych łącz internetowych wiąże się natomiast z wyborem odpowiedniego rozwiązania, zakupem routera i skonfigurowaniem go tak, aby poprawnie wykorzystywał te łącza.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy kompleksowe usługi związane z wdrożeniem następujących rozwiązań opartych o kilka łącz internetowych:

  • protokół BGP
  • Loadbalancing – równoważenie obciążenia na kilku łączach
  • Failover – łącza zapasowe

W Internecie, równie ważnym parametrem, co dostępność jest bezpieczeństwo naszych danych. Oprócz ochrony realizowanej przez zapory sieciowe, proponujemy naszym klientom ochronę działającą w oparciu o systemy IDS/IPS. Są to systemy wykrywające włamania do systemów i reagujące odpowiednio, aby tym włamaniom przeciwdziałać.