T-Matic Grupa Computer Plus

Dotacje na cyfryzację – 2024

Po długim czasie oczekiwania nadszedł czas na nowe środki z budżetu unijnego na lata 2021-2027. Wszyscy Ci, którzy chcą rozwijać się w kierunku Przemysłu 4.0, mogą odetchnąć z ulgą i zacząć działać. Dofinansowania na innowacje i cyfryzacje to szansa na wprowadzenie dużych zmian bez inwestowania dużych pieniędzy.

mężczyzna z laptopem w tle cyfrowe wykresy

Dotacje – gdzie ich szukać?

Środki dla przedsiębiorców ulokowane będą przede wszystkim w 3 programach:

  • Fundusze Europejskie dla Regionów – 16 programów wojewódzkich;
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej – obejmują województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie (bez Warszawy i otaczających ja powiatów);
  • Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) – program na poziomie krajowym.

Podlasie – dotacje na cyfryzację

Na marzec zapowiedziane jest ogłoszenie konkursu 1.2, który zakłada wsparcie wdrażania technologii cyfrowych i podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa. Dystrybucją środków zajmą się trzy instytucje:

  1. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego,
  2. Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES”,
  3. Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe.

Na co można przeznaczyć środki?

Otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć m.in. na zakup oprogramowania czy usług niezbędnych do realizacji rozwiązań cyfrowych. Elementem projektu może być również podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w firmach. Firmy mogą ubiegać się o wsparcie w maksymalnej wysokości 85% kosztów inwestycji.

Granty na cyfryzację z Agencji Rozwoju Przemysłu 

Zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa (poprzez systemy informatyczne), automatyzacja procesów, analityka biznesowa, rozwiązania chmurowe, sztuczna inteligencja, czy cyberbezpieczeństwo.

Te wszystkie obszary wspierane są w ramach projektu grantowego o nazwie „Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP”. Działanie obsługiwane przez Agencję Rozwoju Przemysłu skierowane jest do firm MŚP.

Dowiedz się więcej na temat dotacji

Zachęcamy do zgłębienia tematu dotacji na cyfryzację. Otrzymane środki mogą umożliwić zakup systemu ERP lub wprowadzenie istotnych zmian w strukturze przedsiębiorstwa. Nie bój się skorzystać z szansy na wzrost efektywności i optymalizację procesów w firmie. Zapewnij sobie konkurencyjność na rynku w erze cyfrowej.

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby dowiedzieć się, jakie zmiany możesz wprowadzić w swojej firmie i osiągnąć sukces w świecie cyfrowych transformacji.

Napisz do nas na adres systemy@computerplus.com.pl