T-Matic Grupa Computer Plus

O nas

Dostarczając technologie, dostarczamy rozwiązania

Naszym celem jest pomoc Klientom w usprawnianiu procesów biznesowych i produkcyjnych. Wykorzystując najnowsze technologie, wspólnie z naszymi Klientami osiągamy trwałą przewagę konkurencyjną oraz wymierne korzyści ekonomiczne. Efekt ten osiągamy, łącząc światowej klasy technologie oraz partnerski model współpracy, który pozwala nam w pełni rozumieć potrzeby naszych klientów.

Świadczymy nasze usługi od 1989 r.

Fachową i sprawną obsługę zapewnia naszym Klientom wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Są oni ekspertami przygotowanymi do rozwiązywania złożonych problemów organizacji gospodarczych przy wykorzystaniu najnowszych narzędzi i metod informatyki i automatyki przemysłowej.

W naszej codziennej działalności czynimy systematyczne starania, by w oferowanych rozwiązaniach wprowadzać zmiany i usprawnienia zgodne z najnowszymi trendami w zarządzaniu informacją. Stały rozwój naszych usług i produktów pozwala na pełne wykorzystywanie możliwości, które oferują przedsiębiorstwom współczesne, innowacyjne technologie.

Dynamiczny rozwój rynku stawia nowe wymagania przed jego uczestnikami. Dziś nie rozwiązujemy już tylko problemów technicznych. Znajomość rozwiązań technicznych wsparta ekspercką wiedzą w sprawach biznesu pozwala nam z sukcesem wspierać rozwój firm naszych klientów.

Historia firmy

Silne fundamenty

Historia naszej firmy to podróż od pierwszych koncepcji badawczo-rozwojowych na Politechnice Białostockiej po dynamicznego partnera biznesowego w dziedzinie technologii. W 1989 roku narodziła się idea, która stała się fundamentem naszego działania – dostarczanie technologii, czyli dostarczanie rozwiązań. Pierwsze kroki firmy, choć stawiane były skromnie, niosły za sobą ogromne ambicje.

Rozwój technologii, który popycha do zmian

Pierwsze kroki firmy wiążą się z edukacją. W początkowym okresie działalności specjalizowaliśmy się w szkoleniach z obsługi komputera. Nasza misja polegała na dzieleniu się wiedzą i pomaganiu naszym klientom w adaptacji do zmian technologicznych.

Jako pierwsi i jedyni w regionie podlaskim postanowiliśmy stworzyć kursy, które pozwoliłyby przyszłym inżynierom opanować zaawansowane narzędzia wspomagania projektowania. Było to nie tylko odważne przedsięwzięcie, ale także krok, który skłonił nas do ubiegania się o uzyskanie miana Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Autodesk ATC oraz Autoryzowanego Centrum Certyfikacji Autodesk ACC. Certyfikat ten zapewnia naszym klientom odbycie kursu według standardów firmy Autodesk, zaś dla nas stanowi potwierdzenie naszej jakości.

Podobnie rozwijaliśmy naszą działalność w obszarze szkoleń graficznych. Uzyskanie statusu Autoryzowanego Partnera Corel zaowocowało możliwością organizowania kursów oraz wydawania Międzynarodowych Certyfikatów Ukończenia Szkolenia, które są cenione na całym świecie. Dużym krokiem było również otrzymanie tytułu Autoryzowanego Ośrodka Egzaminacyjny Certiport, który pozwala na organizację szkoleń z obsługi programów renomowanych firm, takich jak Microsoft, czy Adobe.

W 2007 r. po raz pierwszy uzyskaliśmy certyfikat PN-EN ISO 9001:2015-10. Jest on dowodem na to, iż realizowane przez nas działania są wykonywane solidnie, terminowo i charakteryzują się najwyższą jakością, która potwierdzana jest przez coroczne audyty.

Od samego początku naszej działalności automatyka była silnym filarem firmy. Korzenie w tej dziedzinie sięgają dystrybucji części od renomowanego producenta Festo. Było to początkiem zaangażowania w rozwijanie zaawansowanych rozwiązań w obszarze automatyki, które kontynuujemy już ponad 30 lat na rynku polskim i zagranicznym.

Realizacje zespołu projektowego w zakresie automatyki przemysłowej obejmowały sektory przemysłu energetycznego, spożywczego, gospodarki wodnościekowej, budownictwa, przetwórstwa tworzyw sztucznych, służby zdrowia oraz przemysłu LPG. Wykwalifikowana kadra pozwalała nam na przestrzeni lat zajmować się sprzedażą i serwisem komponentów automatyki przemysłowej, doradztwem technicznym, modernizacją i projektowaniem nowych systemów oraz wykonywaniem urządzeń pomiarowych i kontrolnych (wizualizacja, gromadzenie i archiwizacja danych). Dużym krokiem było również rozpoczęcie dystrybucji produktów marki Xinje. Jako jedyni w Polsce mogliśmy pochwalić się współpracą z tym producentem.

Część informatyczna firmy kształtowała się równoczasowo z działem edukacji i automatyki. W roku 1998 nawiązaliśmy strategiczne partnerstwo z globalnym liderem technologicznym – IBM. To wtedy powstał zespół programistów, który wdrażał oprogramowanie IBM, wykorzystując je do tworzenia zaawansowanych rozwiązań takich jak portale intranetowe dla banków, sektora publicznego oraz placówek oświatowych. Użytkownicy IBM Lotus Notes mogli korzystać z szerokiej gamy aplikacji, począwszy od najprostszych systemów informacyjnych, rozwiązań intranetowych, poprzez zarządzanie procesami oraz projektami, obiegiem dokumentów – aż do zintegrowanych systemów typu CRM i SCM.

Zespół zajmujący się wdrażaniem systemów ERP z biegiem lat, stale się powiększał, a my widzieliśmy ogromny potencjał we wprowadzaniu przedsiębiorstw w świat technologii i adaptowaniu się do zmian dzięki oprogramowaniu do zarządzania przedsiębiorstwem.

Rok 2003 r. przyniósł partnerstwo z Comarch – globalnym dostawcą biznesowych rozwiązań IT. Zespół wdrożeniowy, uzbrojony w unikalne kompetencje, przekształcał przedsiębiorstwa za pomocą systemów usprawniających codzienną pracę. Współpraca ta trwa do dziś i stanowi fundament naszej działalności w świecie IT. Jako starannie wyselekcjonowany partner, stale podkreślamy nasze zobowiązanie do najwyższego poziomu usług poprzez regularne uczestnictwo w egzaminach certyfikacyjnych organizowanych przez Comarch. Ta zaawansowana certyfikacja jest dowodem na doskonałą znajomość produktów i rozwiązań Comarch oraz zdolność do dostarczania klientom najwyższej jakości usług.

Dzięki partnerstwu z firmą Microsoft staliśmy się cenionym dostawcą oprogramowania i ekspertem w dziedzinie migracji na platformę Microsoft365.

Duża i ważną zmianą w naszej firmie było połączenie dwóch niezwykłych zespołów: zespołu systemów ERP i systemów pracy grupowej. To strategiczne połączenie otworzyło drzwi do nowych projektów, rozszerzając możliwości i wzmacniając naszą pozycję na rynku.

Firma rosnąca w siłę

W marcu 2023 r. Dział Technologii Informatycznych przeprowadził się do nowej siedziby przy ul. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera 5 w Białymstoku. Dzięki temu najliczniejszy zespół w naszej firmie zyskał nowe powierzchnie biurowe, które pozwalają na lepszą i efektywniejszą pracę na rzecz klientów. Sale konferencyjne nowej lokalizacji zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania telekonferencyjne i najwyższej jakości sprzęt audiowizualny. Nowa siedziba Działu Technologii Informatycznych to wyjątkowe połączenie pozwalające zachować równowagę pomiędzy pracą i odpoczynkiem. To inspirujące miejsce pracy oraz ważny punkt spotkań z obecnymi i przyszłymi partnerami biznesowymi.


Firma T-Matic to nie tylko dostawca technologii, ale także partner, który wdraża innowacje, pomaga rozwijać się i dostarcza kompleksowe rozwiązania. Nasza historia to opowieść o rozwijaniu się wraz z rynkiem, ciężkiej pracy i zrozumieniu, że profesjonalizm i zaufanie klientów są naszym najcenniejszym kapitałem. Dostarczając technologie, dostarczamy przyszłość.