T-Matic Grupa Computer Plus

Dostępność Cyfrowa WCAG

Czy Twoja strona internetowa i dokumenty spełniają wymagania ustawy o dostępności cyfrowej?

Jeśli masz wątpliwości lub chcesz zadbać o dostępność swojej strony internetowej, to jesteś we właściwym miejscu.

Nasze szkolenia i audyty z zakresu dostępności cyfrowej oparte są na najnowszych wytycznych WCAG, aby pomóc w tworzeniu stron internetowych, które są dostępne dla każdego użytkownika, niezależnie od jego indywidualnych potrzeb.

Na naszych szkoleniach, uczestnicy zdobywają wiedzę m.in. o aktach prawnych związanych z dostępnością. Poznają w jaki sposób osoby niepełnosprawne korzystają z internetu oraz jakie praktyki stosować na stronie internetowej, aby im to ułatwić.

Nasi doświadczeni specjaliści z przyjemnością przekażą Ci niezbędną wiedzę na temat zasad i praktyk tworzenia dostępnych treści online. Dzięki naszym szkoleniom będziesz w stanie samodzielnie projektować i rozwijać strony internetowe z myślą o dostępności.

Czy wszyscy muszą spełniać wymogi dostępności cyfrowej?

Wszystkie serwisy internetowe administracji publicznej muszą być zgodne z międzynarodowym standardem WCAG 2.2.

Obowiązkiem, nie tylko etycznym, ale przede wszystkim prawnym, jest dostosowanie witryn internetowych i aplikacji do osób niepełnosprawnych przez instytucje publiczne, w tym ministerstwa, urzędy, samorządy, szkoły i uczelnie, szpitale, internetowe usługi dla obywateli.

Istotnym wskaźnikiem dostępności strony www, określonym m.in. w Ustawie o dostępności cyfrowej, jest jej zgodność z międzynarodowym standardem WCAG na poziomie co najmniej WCAG 2.2 AA.

Dostępność cyfrowa a wizerunek organizacji

Dostępność cyfrowa to także korzyść dla biznesu, a na dostosowaniu strony do standardu WCAG 2.2 skorzystają także firmy, organizacje i osoby prywatne. Strona internetowa to jeden z podstawowych kanałów komunikacji z odbiorcami oraz sprzedaży.

Zapewnienie jej dostępności jest w dobrym tonie i pozwala bardziej sprawnie i intuicyjnie korzystać z niej większej liczbie osób – niezależnie od stopnia sprawności, szybkości łącza internetowego czy wykształcenia.

Zdobądź umiejętności i wiedzę dotyczącą zgodności z WCAG

Pomagamy w dostosowaniu treści dla różnych grup użytkowników z niepełnosprawnościami, dla których dostępność cyfrowa jest niezbędna dla korzystania ze stron internetowych.

Dostosowujemy struktury dokumentów elektronicznych do odbioru przez aplikacje wspierające osoby niepełnosprawne oraz tworzymy napisy do filmów.

Jeśli natomiast potrzebujesz profesjonalnej oceny dostępności swojej strony internetowej, nasze audyty są właściwym rozwiązaniem. W ramach audytu dostępności przeprowadzamy badanie zgodności strony WWW z kryteriami wskazanymi w standardzie WCAG 2.2 na poziomach A i AA. Sprawdzamy kluczowe funkcjonalności, działanie pod kątem dostosowania do osób niepełnosprawnych i przedstawimy Ci konkretne zalecenia dotyczące poprawy dostępności.

Nie czekaj dłużej! Skontaktuj się z nami już dziś i rozpocznij proces tworzenia lub poprawy dostępności swojej strony internetowej. Dzięki naszej pomocy, Twoja witryna stanie się miejscem, które jest otwarte dla wszystkich użytkowników, zapewniając im pełen dostęp do informacji i usług online.

Zespół ds. dostępności
tel. 608 428 651
e-mail: media@computerplus.com.pl