T-Matic Grupa Computer Plus

Odkryj IBM

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z firmą IBM pod hasłem Odkryj IBM, które odbędzie się w środę, 23 marca 2016 r. w godzinach 10.30 – 14.00 w Auli 12B Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

IBM jest światowym liderem w kreowaniu, rozwijaniu i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii informatycznych obejmujących systemy komputerowe, oprogramowanie, systemy sieciowe, pamięci masowe i rozwiązania z zakresu mikroelektroniki.
Zaawansowane technologie przekładają na wymierne korzyści dla swoich klientów poprzez profesjonalne rozwiązania i usługi, dostępne na całym świecie.

Chętnych prosimy o rejestrację pod adresem:

http://www.eventbrite.com/e/odkryj-ibm-politechnika-biaostocka-tickets-22410656878.

Wśród zarejestrowanych uczestników rozlosowane zostaną nagrody.

Agenda spotkania

10.30 – 10.45 Przywitanie i przedstawienie ogólnych założeń wydarzenia
10.45 – 11.15 Superkomputer Watson, Karolina Marzantowicz, IBM FSS Sector
11.15 – 11.45 Przetwarzanie w chmurze, Jarosław Jackowiak, Technology & Academic Initiative
11.45 – 12.15 Przerwa
12.15 – 12.45 IBM in era of cognitive computing and API economy, Jeffrey Becker, IBM Analytics
12.45 – 13.15 Transformacja cyfrowa w biznesie, Grażyna Dadej, IBM Cloud
13.15 – 13.45 Kariera w IBM, Emilia Szymczuk, Programme Manager for Graduates
13.45 – 14.00 Zakończenie i losowanie nagród

Prelegenci

PrelegentKrótki opis
Karolina Marzantowicz, Executive Architect, Banking Technical Leader for Central and East Europe, Architect Profession Leader for Poland, IBM FSS Sector Karolina Marzantowicz stoi pomiędzy światem informatyki, innowacji biznesowych i psychologii. Działa jak katalizator i pobudza ciekawość pomagając przedsiębiorstwom w adaptacji szybko zmieniających się technologii. Reprezentuje IBM jako mówca i znawca tematu w wydarzeniach publicznych w Polsce i na świecie. Pasjonatka transformacji cyfrowej. W IBM pełni rolę architekta i doradcy dla klientów sektora bankowego w Europie. Pracuje w branży IT od 1994 roku. Jestem członkiem Akademii Technologii IBM oraz jednym z liderów Technical Leadership Council Poland.
Jarosław Jackowiak, Technology & Academic Initiative Architect, Ecosystem Development, IBM Cloud Jarosław Jackowiak odpowiada za współpracę IBM Polska z Uczelniami w ramach programu Inicjatywy Akademickiej IBM, oraz za długofalowe wsparcie technologiczne społeczności deweloperskich. Pracuje w firmie od roku 2000. Wcześniej pełnił role architekta rozwiązań opartych na technologiach IBM software oraz był odpowiedzialny za techniczne wsparcie sprzedaży marki WebSphere. Posiada certyfikaty IBM między innymi z zakresu projektowania i doradztwa w zakresie architektury systemów informatycznych, SOA, oraz inne, takie jak: ITIL® V3 i TOGAF 9.
Jeffrey Becker, Complex Deals & Transformation Leader for Central & Eastern Europe, IBM Analytics Jeff has 20 years working in data and analytics- starting out in what was then called database marketing through to his role today developing analytics solutions for clients. Over the course of his career Jeff has worked in IBM offices in New York, Shanghai, and since Q4 2012 Prague covering CEE (incl Poland). In his different roles Jeff has consistently worked with organizations, and senior leaders, to understand the impact analytics can have on their business, and to invest in the infrastructure (assets and individuals) required to create analytics driven decision making. Whether these have been large, complex „Big Data” analytics solutions, or simpler business intelligence projects, Jeff has helped customers realize the value from analytics in the enterprise.
Grażyna Dadej, Executive Architect, MobileFirst Technical Sales Leader for Central and East Europe, IBM Cloud Grażyna Dadej w branży IT działa od 20 lat. Przez długi okres była związana z sektorem finansowym i systemami Business Intelligence. Od kilku lat jest bardziej skoncentrowana na szeroko rozumianych rozwiązaniach mobilnych, łączących w sobie tradycyjne podejście z innowacyjnymi usługami w chmurze (Bluemix, Watson). W IBM pełniła różne funkcje. Była doradcą technologicznym najważniejszych klientów, zarządzała dużymi zespołami usługowymi, a obecnie jest liderem technicznego zespołu wspierającego sprzedaż rozwiązań IBM MobileFirst w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest członkiem IBM Academy of Technology oraz jednym z liderów Technical Leadership Council Poland.
Emilia Szymczuk, Programme Manager for Central, South and East Europe Graduates People Manager z 16 – letnim stażem pracy głównie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi i administracji. Posiada 13 lat doświadczenia w rekrutacji na różne stanowiska biznesowe w branży budowlanej i IT. W przeszłości pracowała w 2 dużych korporacjach: Kodak Polska i Skanska. Od 9 lat związana jest z IBM Polska, od 4 lat prowadzi projekt – program rozwojowy dla Absolwentów, wprowadzenia młodych ludzi w życie zawodowe (kieruje programem w 8 krajach Europy Centralnej i Południowo-wschodniej). Na co dzień współpracuje z Millennials i pokoleniem Z.

Filmy promujące wydarzenie

Organizatorzy