T-Matic Grupa Computer Plus

Solidarni z Ukrainą

Dobro da się zważyć. 13 ton środków pomocy humanitarnej mieszczących się w samochodzie ciężarowym wyruszyło dziś do ukraińskiego Łucka. 

Akcja zorganizowana została we współpracy miasta Białystok oraz białostockich firm w odpowiedzi na apel ukraińskiego Łucka – miasta partnerskiego. Jesteśmy dumni, że nasza firma wsparła tę inicjatywę.

To właśnie dziś prezes Wojciech Winogrodzki uczestniczył w konferencji prasowej podsumowującej działania białostockich firm na rzecz pomocy Ukrainie. Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski oficjalnie podziękował wszystkim zebranym za okazane dobro i podkreślił potrzebę kontynuowania działań humanitarnych.

Solidarność społeczności naszej firmy z Ukrainą ma co najmniej 2 wymiary:

  1. Pierwszy polega na tym, że Ukraińcy, broniąc własnego kraju, bronią jednocześnie pozostałych krajów wschodnioeuropejskich. Wspierając Ukrainę, wspieramy również naszą niepodległość.
  2. Drugi wymiar to wymiar humanitarny. Wojna jest najgorszym, co może dotknąć naród. Wojna zabiera wszystko: dorobek całego życia, własne zdrowie oraz życie swoje i bliskich. Starając się przetrwać ten przerażający czas, zmagają się z brakiem podstawowych środków do życia: żywności, wody, materiałów higienicznych, środków opatrunkowych, leków, elektryczności.

Chcemy pomóc narodowi ukraińskiemu przetrwać i doczekać zwycięstwa, w które mocno wierzymy. Chcemy im pokazać, że nie są sami i  mogą na nas liczyć.

Dziękujemy Panu Prezydentowi Tadeuszowi Truskolaskiemu za zorganizowanie i skoordynowanie zbiórki środków, zakupów, transportu. Dzięki temu nasza pomoc sprawnie i w sporym wymiarze dotrze do potrzebujących.