T-Matic Grupa Computer Plus

Wspólnie dla zdrowia psychicznego dzieci

Obchody Dnia Dziecka skłoniły nas do pewnych refleksji. Dzieciństwo często bywa utożsamiane z beztroską i szczęściem, dlatego postanowiliśmy zadać sobie pytanie, czy zawsze tak jest? Jak dużo wiemy o problemach najmłodszych? Czy wiemy, z czym się mierzą i gdzie szukają pomocy?

Problemy kondycji psychicznej i emocjonalnej dzieci są coraz powszechniejsze. Odsetek dzieci i młodzieży wykazujących zaburzenia psychiczne i wymagających profesjonalnej opieki wynosił według różnych źródeł między 9% a 15%.

W związku z tym pracownicy naszej firmy postanowili uczcić Dzień Dziecka działaniem na rzecz dzieci z problemami psychicznymi. Wspólnie wyszli z inicjatywą organizacji zbiórki na rzecz pacjentów z Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku.

Zakupione zabawki i akcesoria, które zostały przekazane na rzecz oddziału, mają pomóc w terapii podopiecznych i przynieść uśmiech na twarzach małych pacjentów, którzy przeżywają trudne chwile. Wierzymy, że każdy gest ma znaczenie, dlatego tak bardzo cieszymy się, że mogliśmy dołożyć, choć malutką cegiełkę do procesu zdrowienia dzieci. Radość dzieci i zadowolenie na twarzach pracowników kliniki utwierdziła nas w przekonaniu, że nasza wizyta była potrzebna.

Zaangażowanie i wielkie serca pracowników naszej firmy pokazują, jak wiele dobra można dokonać, działając razem. Ich empatia i życzliwość dają nam poczucie dumy. 

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto włączył się w akcję.

Niech dobro się niesie!